Erasmus+ szociális alapú kiegészítő pénzügyi támogatásra vonatkozó pályázati felhívás

Pályázati felhívás

Az Erasmus+ programban külföldi résztanulmányokra és szakmai gyakorlatra pályázó hallgatók szociális alapú kiegészítő pénzügyi támogatására

2021/2022-es tanév tavaszi szemeszter

A Pécsi Tudományegyetem pályázati lehetőséget hirdet szociális alapú kiegészítő pénzügyi támogatásra azon felsőoktatásban tanuló hallgatók számára, akik a 2021/2022-es tanév tavaszi szemeszterében Erasmus+ programországba történő tanulmányi célú vagy szakmai gyakorlati mobilitási ösztöndíjat kívánnak elnyerni.

A szociális alapú támogatás célja egyenlőbb esélyt nyújtani a felsőoktatási mobilitás területén is a kiutazók számára az Erasmus+ programban.

A támogatási igény benyújtása az alábbi szempontok figyelembevételével történik:

• Elsődleges szempontok (ezen belül a felsorolás nem fontossági sorrendet jelöl):
  • a felsőoktatási intézménybe való jelentkezés során hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű hallgatóként, vagy esélyegyenlőség okán járó többletpontokat kapott
  • Bursa Hungarica Tanulmányi Ösztöndíjban részesül(t)
  • Rendszeres vagy rendkívüli szociális ösztöndíjban részesül(t)
  • HÖOK Mentorprogram kedvezményezett hallgatója (volt)
  • „Út a felsőoktatásba” – „Út a diplomához” pályázat kedvezményezett hallgatója (volt)
  • Roma szakkollégium tagja (volt)
  • Felsőfokú tanulmányai megkezdésekor szociális alapon iskolakezdő alaptámogatásban részesült
  • A pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás.

Ez utóbbi szempontot kifejezetten a járványügyi veszélyhelyzet időszakával, eseményeivel összefüggő váratlan gazdasági, társadalmi, szociális változás indokolhatja a pályázó hallgató életében. A változást kérjük indokolni, alátámasztani, a jogosultságot bemutatni a pályázók részéről. Ilyen lehet például:

• váratlanul beálló keresőképtelenség
  • váratlan haláleset;
  • egyéb olyan változás, aminek kapcsán még nem volt lehetséges az elérhető szociális támogatások érvényesítése.

• Másodlagos szempont:
  • A hallgató a 105/2015. (IV.23.) Kormányrendelet által meghatározott kedvezményezett települések egyikének állandó lakosa

A települések részletes listája megtalálható az igénybejelentő űrlapon.

Kik pályázhatnak?

Az Erasmus+ program 2021/2022. tanév tavaszi szemeszterére tanulmányi célú, vagy szakmai gyakorlati mobilitási pályázatot benyújtó hallgatók.

A támogatás összege

Tanulmányi célú mobilitás esetén havi 200 euró, szakmai gyakorlati mobilitás esetén havi 100 euró az elnyert Erasmus+ alapösztöndíjon felül.

A pályázás módja

1. Hiánytalanul kitöltött igénybejelentő űrlap benyújtása

Az igénylőlapot kizárólag számítógéppel kitöltve, magyar nyelven, csakis a megadott űrlapon lehet benyújtani:

• 1 nyomtatott, eredeti (kék színű tintával) aláírt példányban a küldő intézmény koordinátorának (Buda Réka részére, 7622 Pécs, Vasvári Pál u. 4. 113-as iroda),
  • 1 kitöltött Excel formátumú változatot buda.reka@pte.hu e-mail címre el kell küldeni.

Az elsődleges szempontok szerinti jogosultságot az igénybejelentő lapon kell igazolni, a pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változással kapcsolatos dokumentáció kivételével külön igazolást nem szükséges benyújtani.

Az elsődleges szempontok közül a pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás esetén a következő igazolások bemutatása fogadható el:

• keresőképtelenség igazolása
  • álláskeresési igazolás
  • halotti anyakönyvi kivonat
  • tartós táppénz esetén: orvosi igazolás
  • egyéb nyilatkozat a pályázó részéről

Az igénybejelentő lap Igazolás részét kell kitöltetni és aláíratni, pecsételtetni az illetékes szervezet hivatalos képviselőjével.

Amennyiben a felsorolt lehetőségek közül többre is jogosult (volt), ezt kérjük bejelölni az űrlapon, de elegendő csak az egyikről kérni igazolást.

1. Amennyiben a hallgató a másodlagos szempontok szerint meghatározott kedvezményezett települések egyikének állandó lakosa, az igénybejelentő űrlap mellékleteként az állandó lakcímet igazoló lakcímkártya másolatát is be kell nyújtani.

Pályázati határidő

A 2021/2022. tanév tavaszi félévi kiutazásokra vonatkozó igénylőlap benyújtásának határideje:

2021. november 26.

Pályázatok bírálata, döntéshozatal

Az igénybejelentés formai és tartalmi bírálatát a küldő felsőoktatási intézmény végzi, a pályázat eredményéről a Pécsi Tudományegyetem Erasmus Bizottsága hoz döntést. A rendelkezésre álló költségvetési keret túligénylése esetén az elsődleges szempontok élveznek prioritást, valamint kiíró fenntartja magának a jogot az igénylés elutasítására.

További felvilágosítást Buda Rékától kaphat: buda.reka@pte.hu

Mellékletek: