Erasmus green travel

Általános alapelvek a zöld utazási formával kapcsolatban:

• Zöld utazásnak tekinthető minden, ami nem repülőút.
  • A zöld utazási támogatás országok közötti utazás esetén adható. Pl.: Ha a résztvevő Barcelonába repülővel megy és Barcelonából Madridba vonattal, nem jár a zöld utazási támogatás.
  • Abban az esetben is jár a zöld utazási támogatás, ha csak egy irányba valósul meg a zöld utazás.
  • Az utazási formát az utazási dokumentumokkal tudják igazolni a kiutazók vagy ennek hiányában (pl.: autóval utazás esetén) a mellékelt büntetőjogi nyilatkozattal.
  • A résztvevőket tájékoztatni kell arról, hogy az utazás igazolásait (utazási jegyek) kötelesek megőrizni és kérésre átadni a küldő intézménynek.

1. Utazási támogatás hallgatói mobilitás esetén a következő esetekben releváns:

· rövid mobilitásra utazó, esélyegyenlőségi támogatásban részesülő résztvevők esetén

· partnerországba utazó résztvevők esetén (kivéve 5. és 14. régió országaiba utazók)

1. Az utazási támogatásban nem részesülő hallgatók, zöld utazási forma választása esetén 50 € egyszeri utazási támogatásra jogosultak, valamint legfeljebb 4 további utazási napra kaphatnak megélhetési támogatást.

A zöld háttérrel színezett mobilitási típusok esetében adható zöld utazási támogatás, abban az esetben is, ha nem jár utazási támogatás.

Tervezett támogatások összefoglaló táblázata 2021

Hallgatói tanulmányi mobilitás

Hallgatói szakmai gyakorlat

Rövidtávú hallgatói mobilitás